Strona główna Bez kategorii Zastępca dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu obrzuciła jajkami kościół, bo „jesteśmy na wojnie”

Zastępca dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu obrzuciła jajkami kościół, bo „jesteśmy na wojnie”

0
Zastępca dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu obrzuciła jajkami kościół, bo „jesteśmy na wojnie”

Jajka kupiła w pobliskim sklepie, a następnie udała się z zakupem pod Kościół Garnizonowy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu i zaczęła rzucać jajkami w drzwi kościoła. Zdarzenie miało miejsce 24 października 2020 r. Sprawczyni pochwaliła się tym co zrobiła w mediach społecznościowych zamieszczając film wraz z komentarzem „Chyba nie było to najrozsądniejsze, ale jesteśmy na wojnie, prawda?”

Zastępca dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu Zofia Nierodzińska tak później tłumaczyła swoje zachowanie mediom:
– To była moja odpowiedź na sytuację, w której wydano pseudoorzeczenie pseudotrybunału i postawy Kościoła, który od wielu lat nie stoi na straży praw kobiet.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Wawrzyniak, poinformował media o tym jakie zarzuty postawiono Zofii Nierodzińskiej:
– Kobieta usłyszała zarzuty z artykułu 196 kodeksu karnego: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Nie przyznała się do tego czynu, złożyła wyjaśnienia, oświadczając, że jej zamiarem nie było obrażanie niczyich uczuć religijnych.

Poznan.NaszeMiasto.pl