Strona główna Dewastacje i profanacje Zarzut usiłowania zabójstwa księdza. Grozi mu teraz nawet dożywocie

Zarzut usiłowania zabójstwa księdza. Grozi mu teraz nawet dożywocie

0
Zarzut usiłowania zabójstwa księdza. Grozi mu teraz nawet dożywocie

Brutalna napaść, tak po wnikliwym śledztwie policja określiła atak na 69-letniego ks. prał. Adama Myszkowskiego, kustosza sanktuarium i proboszcza parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu.

Jak podała policja:
Do zdarzenia doszło  2 marca 2021 roku, około godziny 19.30, na terenie paradyskiej plebanii. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz parafii. Mundurowi, od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności, w jakich pokrzywdzony doznał  tak poważnych obrażeń ciała. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy. Jednak skrupulatnie zebrane dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że 69-letni ksiądz padał ofiarą  brutalnej napaści. Kilkanaście godzin od zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi zatrzymany mieszkaniec gminy Paradyż, przyznał się do napaści. Ciężko ranny ksiądz trafił do jednego z łódzkich szpitali. Jak ustalili policjanci mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Kara za takie przestępstwo zagrożona jest nawet dożywotnim pozbawieniem wolności.

Źródło: Policja